Karpacz

Karpacz jest jedną z ważniejszych i bardziej urokliwych miejscowości w Karkonoszach. Leży u podnóża najwyższego szczytu Sudetów – Śnieżki.

 

Miasto Karpacz zaprasza przede wszystkim miłośników wszelkich sportów zimowych – mnogość stoków i wyciągów, trasy biegowe, szkoły narciarstwa i snowboardu, snowtubing czy lodowiska zapewniają atrakcje i ferie z adrenaliną.

Latem, miejscowość ta staje się doskonałą bazą wypadową na górskie szlaki Karkonoszy i wycieczki rowerowe oraz atrakcyjnym miejscem wypoczynku, proponującym ogrom ciekawych miejsc, atrakcji i wydarzeń, godnych górskiego kurortu.

Świątynia Wang, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek, Karkonoskie Tajemnice, tory saneczkowe, Dziki Wodospad, zapora na Łomnicy, to tylko niektóre z obowiązkowych punktów wycieczek po mieście, a przecież czekają jeszcze atrakcje górskich szlaków. Wyprawa na Śnieżkę o własnych siłach, bądź przy pomocy wyciągu krzesełkowego jest niesamowitą przyjemnością i satysfakcją, podobnie z Samotnią, Strzechą Akademicką, Słonecznikiem czy Pielgrzymami. Ponadto nie zabrakło tu parków linowych, aquaparków, kręgielni.

Dodatkowo zapraszają także ciekawe miejsca z okolicy – Western City, Park Miniatur czy bogata w przepiękne zabytki Dolina Pałaców i Ogrodów. Jak widać, Karpacz jest miejscowością doskonałą dla każdego!

Na panoramie: Komfortowe noclegi w Karpaczu – Rezydencja Classic.

Karpacz